,

משבר עסקי (טראומה ועבודה) דיכאון ..

משבר עסקי  (טראומה ועבודה) לחץ מתמשך ומעיק בעבודה, דיכאון כתוצאה מירידה בהכנסות, טראומה מכישלונות עסקיים קודמים, לחצים מבית – הם רק חלק מהגורמים הפסיכולוגיים/נפשיים שמעיבים ומפריעים לבעל עסק לנהל את הביזנס שלו בשקט וביעילות. "במצבי לחץ שונים, המוח שלנו יעיל הרבה פחות בעבודה ובכלל", קובע בראיון ל"גלובס" פרופ' מולי להד, פסיכולוג רפואי בכיר. להד מסביר שמצבי לחץ ומתח מתמשך משפיעים פעמיים: "ראשית, יש להם אפקט מבחינה בריאותית-פיזית, כי הם ממריצים ומחריפים מחלות, כמו אולקוס, לחץ דם, סוכרת וכן גם מחלות לב וכלי דם ומחלות ראומטיות.

הם גם משפיעים על רמת הכולסטרול, יוצרים תגובות אלרגיות קיצוניות ומחלישים את המערכת החיסונית. בנוסף, הם פוגעים מבחינה נפשית, כי בגללם יש לצפות להשפעה שלילית על הבריאות הנפשית, כמו חרדה, דיכאון, ירידה בהערכה העצמית ובביטחון הכלכלי". בעיות פסיכולוגיות אופייניות לניהול עסק במצב משבר ואפשרויות פתרון להן: חרדה עסקית חרדה היא מצב בו האדם חש אי שקט, בשל מתח ודאגה רבה מפני איום וסכנה ממשיים או דמיוניים שהוא חש חסר אונים מולם.

המשך קריאה…

, , ,

מתגייסים

חרדה עם הגיוס סימנים בולטים המעידים על החרדה והמצוקה מצוקה- התנהגות עצבנית, אי שקט, מחשבות טורדניות ללא הפסקה התפרצויות כלפי הסביבה. ירידה בתיפקוד- קושי בעשייה היומיומית, שיחות קצרות, לא בא לצאת עם חברים, לא נהנים מכלום, שינה לא רצופה וירידה בתיאבון או עלייה בתיאבון תלונות פיזיות וביקור אצל רופאים-לעיתים תחושה של כאבים בחזה, הזעה, כאבים פיזיים, כאבי בטן והרופאים אומרים ש"אין כלום" המנעות- לא חושב/ת על זה, לא מתעסקים בנושא הפרידה מהבית, המעבר ממסגרת פתוחה למסגרת טוטאלית, המפגש עם החוק, הבירוקרטיה,ואי הודאות לא משאירים אף אחד אדיש בנוגע לגיוס לצה"ל.כמעט כול מתגייס מרגיש מצוקה שהסימנים הבולטים שלה הם חששות ודאגות, חרדה וקושי להרדם בלילה.יש כאלה שהחרדה מתפחת אצלם ומפריעה לתפקוד היומיומי,או מלווה במחשבות לפגיעה עצמית.

המשך קריאה…

,

12 הצעדים

 אתה מעוניין לברר ולבדוק אם יש לך בעיה של תלות או התמכרות עם חומר כלשהו
(- אלכוהול, סמים, אוכל, סקס, הימורים, הרשימה רק התחילה) ?
אתה יודע שיש בעיה ובאת לחפש פתרונות?
אתה מוזמן לפגישת אבחון שמטרתה לקבוע איתך האם יש בעייה, באיזה רמה, ואיך כדאי להמשיך 0528284538


ובנוסף, אם לא נפגשת עדיין עם המושג "12 הצעדים" או "תוכנית 12 הצעדים" אתה מוזמן להמשיך ולקרוא מידע כללי בנושא ולהפגש עימי לפגישת אבחון:

תוכנית 12 הצעדים היא תוכנית של עזרה עצמית שנוסדה על ידי אנשים שסבלו קשות מבעיית אלכוהול, הם מצאו שיטה פשוטה שהוכיחה את עצמה כבר למעלה מ-70 שנה.
השיטה זכתה לכזו הצלחה, ותוצאות, יותר מכול שיטה טיפולית שפותחה על ידי אנשי מקצוע כך שבסופו של דבר אומצה בחום על ידי כול מוסד המטפל בגמילה ומכבד את עצמו. הרשות למלחמה בסמים למשל פיתחה קורסים לאנשי מקצוע להכשרה בנושא ועוד ועוד.

מה סוד התוכנית ולמה חשוב שתתודא לה?
ראשית כל התוכנית נוצרה על ידי אנשים שחוו את הקושי והסבל, סבל האובססיה והכפייתיות הקיימים בכול מתמכר.
הם גם הבינו שמדובר במחלה! באלרגיה של הגוף! לא בחולשת אופי, לא בחוסר רצון, פשוט גוף של מתמכר מגיב אחרת לחומר שלו מאשר אדם בריא (כיום זה גם הוכח מדעית, לפני 70 שנה הייתה זאת "רק" תובנה). אתה בנוי אחרת מאדם בריא. אז במקום להלקות את עצמך כדאי שתחפש הבנה ותרופה

מהי המחלה הזו? 
הם מצאו שהמחלה בנויה משלושה מישורים:
פיזי: התלות בחומר,
נפשי: כפייתיות והכחשה,
ורוחני: הזדקקות של הנפש ל"חומר טוב" שלא מסופק לה וחיפוש אחר מקורות אחרים.

לאור מה שהבינו הם פיתחו 12 צעדים להחלמה – וזה עובד!

כאשת מקצוע  אני מוצאת שאחוזי ההחלמה של אותם אלה שמתמסרים לצעדים אלו היא גבוהה מאוד ולכן אני פועלת על פיה בטיפול וממליצה להשתתף בקבוצות במקביל לטיפול..
לעיתים יש להעזר באיש מקצוע כדי להפגש עם הרעיון, כדי לבחון את הרעיון של השתתפות בקבוצה כזו, כדי להכין את הקרקע להבנה טובה יותר של הבעיה, או כדי להפיק הרבה יותר מהתוכנית.

היה ואתה רוצה הקלה ופתרון תוכל להתחיל לצעוד אתי צעד אחר צעד לעבר הפתרון שלך חייג 0528284538.

שניים עשר הצעדים: 

 1. הודינו שאנו חסרי-אונים מול התמכרותנו (סמים/אלכוהול/הימורים/אוכל/תאווה-מין), שחיינו הפכו לבלתי ניתנים לניהול.
 2. הגענו להאמין שכוח גדול מאתנו יכול להשיב אותנו לשפיות.
 3. החלטנו למסור את רצונותינו וחיינו להשגחת אלוהים, כפי שאנו מבינים אותו.
 4. ערכנו חשבון נפש מוסרי, יסודי וחסר פחד, של עצמנו.
 5. התוודינו בפני אלוהים, עצמנו ואדם אחר, על טבעם המדויק של פגמינו.
 6. היינו מוכנים לחלוטין שאלוהים יסיר מאתנו פגמים אלה באופיינו.
 7. ביקשנוהו בענווה שיסיר מאתנו את חסרונותינו.
 8. ערכנו רשימה של כל האנשים בהם פגענו, והיינו נכונים לכפר על כל מעשינו בפניהם.
 9. כיפרנו במישרין בפני אנשים אלה ככל שהדבר התאפשר, פרט למקרים שמעשה זה היה עלול לפגוע בהם או באחרים.
 10. המשכנו בחשבון נפש אישי וכאשר שגינו, הודינו בכך מיד.
 11. ביקשנו בדרך של תפילה ומדיטציה לשפר את הקשר ההכרתי עם אלוהים, כפי שאנו מבינים אותו, כשאנו מתפללים רק לדעת את רצונו עבורנו ומבקשים את הכוח לבצע זאת.
 12. משעברה עלינו התעוררות רוחנית כתוצאה מצעדים אלה, ניסינו לשאת את בשורה זו למכורים, וליישם עקרונות אלה בכל תחומי-חיינו.
הערה: הפוסט רשום בלשון זכר מטעמי נוחות, אך מתייחס לגברים ולנשים כאחד.

 

חייג עכשיו 0528284538.